Inici arrow Premiats Nit de l'Espors Vallenc

 Millors Esportistes Vallencs

 

  FEMENÍ MASCULÍ
1990 ---------------------- Joan M. Guinovart (atletisme)
1991 Judit Benaiges i Gemma Queralt (bàdminton) Jaume Jové (atletisme)
1992 Elisenda Armengol (atletisme) Quim Royes (atletisme)
1993 Anna Ortega (atletisme) Sergi Parés (futbol)
1994 Anna Ortega (artletisme) Quim Royes (atletisme)
1995 Núria Gavaldá (atletisme) Àngel Valderrama (atletisme)
1996 Laura Figuerola (tennis) Jaume Jové (atletisme)
1997 Laura Figuerola (tennis) Jaume Jové (atletisme)
1998  ----------------------  ----------------------
1999 Sandra Yélamos (atletisme) Francesc Plana (ciclisme)
2000 Laia Saltó (atletisme) Maiol López (futbol)
2001 Marta Figueras (atletisme) Xavier Tondo (ciclisme)
2002 Elisabet Novell i Marta Salat (bàsquet) Ivan Maldonado (atletisme)
2003 Marta Figueras (atletisme) Víctor Garcia (petanca)
2004 Dolça Ollé (triatló) Gabriel Batalla (futbol)
2005 Míriam Masip (bàsquet) Miquel A. Gallego (ciclisme)
2006 Isabel López (atletisme) Xavier Garcia (atletisme)
2007 Andrea Fiuentes (sicronitzada) Inocencio Casado (futbol sala)
2008 Dolça Ollé (triatló) Josep M. Selva (hoquei patins)
2009 Judit Rovira (atletisme) Just Sociats (atletisme)
2010 Alba Ballare (bàsquet) Xavier Tondo (ciclisme)
2011 Marta Galimany (atletisme) Albert Company (futbol)
2012 Laia Clavero (bàsquet) Genís Soriano (ciclisme)
2013 Marta Galimany (atletisme) Josep M. Selva (hoquei patins)
2014 Dolça Ollé (triatló) Aleix Vidal (futbol)
2015 Marta Galimany (atletisme) Òscar Gnomo (bàsquet)
2016 Betty Salat i Montse Tomàs (bàsquet) Marc Sans Soria (motocros)

 Promoció Esportiva de Base (1991 - 2013)

 

1991    Escola d'Atletisme del Patronat Municipal d'Esports
1992 Escola del Fornàs Atlètic Club Valls i Alt Camp
1993 Escola de ciclisme de la Secció ciclista del CB Valls
1994 Escola de futbol de Valls
1995 Escola de ciclisme de la Secció ciclista del CB Valls
1996 Escola de futbol de Valls i Alt Camp
1997 Escola de natació del Patronat Municipal d’Esports
1998  ----------------------
1999 Centres d’ensenyament infantil i primària Baltasar Segú, Eladi Homs, Escola Enxaneta,
Eugeni d’Ors i Mare de Déu de la Candela
2000 Escola de bàsquet de l’AAEET
2001 Escola de bàsquet del Club Bàsquet Valls
2002 Club Tennis Valls
2003 Col·legi Claret
2004 Col·legi Mare de Déu del Lledó
2005 Escola esports rodats del Club Patí Valls
2006 Col·legi Cor de Maria
2007 CEIP Escola Enxaneta
2008 CEIP Mare de Déu de la Candela
2009 Centre de Lleure l'Espurna
2010 CEIP Eladi Homs
2011 Club Rugby Valls
2012 CEIP Eugeni d'Ors
2013 Club Esportiu Ziga-Zaga
   
 Premi a la Millor Iniciativa Esportiva (2014 -   )

 

2014 Pujada a Miramar Secció Muntanya AAEET
2015 VALLS CUP - 24h de Futbol Sala FUTSAL VALLS
2016 Croslidari Escola Mare de Déu de la Candela

 

 Reconeixement de la Ciutat

 

1991 Pere Víudez (atletisme)
1992 Àngel Company
1993 Ramon Sendra
1994 Albert Girona Josep
1995 Josep Ramon López (pòstum)
1996 Setmanaris El Vallenc i El Pati
1997  AAEET
1998 ----------------------
1999 Manel Odina
2000 Àngel Ramon
2001 Gabriel Mestieri
2002 Joan Guasch (pòstum)
2003 Club Bàsquet Valls
2004 Antoni Campanera
2005 Josep Campamà
2006 Oteros Bobis
2007 Isidre Garcia
2008 Josep Altisent
2009 Pere Rodon
2010 Francesc Miquel
2011 Ramón Amenós
2012 Jordi Magriñà
2013 Josep Maria Roig
2014 Paco Físico
2015 Josep Maria Agrafojo (pòstum)
2016 Josep Maria de Haro

 

 Reconeixement al Mèrit Esportiu

 

2006 Marta Gens Internacional Voleibol
2007    Natàlia Rodríguez
Atleta Olímpica de Mig fons
2008 Andrés Jiménez Exjugador de bàsquet FC Barcelona
2009 Rafa Marañon  Exjugador futbol Real Madrid i RCD Espanyol
2010 Jesús Pérez
Preparador físic futbol al Múrcia, Aràbia Saudita, RCD Espanyol i Tottenham Hostpur
2011 Miquel Àngel Iglesias
Exciclista professional
2012 Mireia Miró
Atleta de curses de muntanya
2013 Kiko Casilla Jugador futbol professional - RCD Espanyol
2014 Marcel Zamora
Ironman professional
2015 Volta Ciclista a Catalunya Organitzadora Volta Ciclista
 2016 Salvador Moles Exjugador internacional de Tennis de Taula